Windows silindi

Se.a. size pc hakkimda sorum olacakti

Arkadaslar simdi benim bilgisayarimi aldigimda windows 8 di ben onu win10a yukselttim sonra buna format attim format atarken gpt sorunu yuzunden bazi diskleri (kurtarma dosyalari) sildim sonra olmayinca format atmaktan vazgectim biostaki tum ayarlari eski haline getirdim ama bu biosan cikmiyodu surekli biosta kaliyordu sonra ben format cdsini takip format bolumune girip cmd ile harddiskteki butun verileri sildim yeni disk olsturup win7 ultimati i kurdum bunu nasil eski windows 8 haline geri getirebilirim cde onceden yaklasik 250 gblik dosyalar vardi simdi en fazla 40 gblik dosya var .

Win7 kurtarma bolumunden fabrika ayarlarina geri dondursem eski win 8 hali bilgisayara yuklenirmi yada bilgisayarin teknik servisine gonderiyimmi?

fatihq fatihq (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Format atılan bilgisayarda fabrika ayarı silinir teknik servise götürmeyi sormuşunuz garanti kapsamından çıkmış zaten ücretli olarak yaptırabilirsiniz servise hiç gerek yok  o sebepten  Eski windows 8 işletim siteminize yeniden format atarak dönebilirsiniz Windows 8- 8.1 burdan indirin USB direkt olarak iner veya DVD ye yazdırmanız gerekir  iso programını burdaan indirin yazdırın devamını biliyorsunuz zaten

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Kardesim peki windows 8 geri yukleyince kurrarma yani recvery rogranlai geri yuklenirmi

      fatihq fatihq (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • yeni recover yükleneir evet eskisi silindi zaten candan 7 yıl önce
      • Eyw kardesim cok sagolasin fatihq 7 yıl önce