Windows'u ne zaman yüklediğimi nasıl öğrenebilirim?

 Bunu öğrenmemizi sağlayacak bir komut var. PC'mizi satın aldığımızdan bu yana Windows'u baştan yüklemediysek, bu komutla onu ne zaman aldığımızıda öğrenebiliriz.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8/8.1 için:

    Windows 8'in ne zaman yüklendiğini öğrenmek için, bir komut satırı penceresi açıp, aşağıdaki komutu çalıştırmanız yeterli.

    systeminfo|find /i "original"

    Windows 7 için:

    Windows 7 kullanıyorsanız aşağıdaki komutu çalıştırın.

    systeminfo|find /i "install date"

    Hepsi bu kadar, Windows'u son yüklediğiniz saat ve tarihi artık görebilirsiniz.​

    temmuz temmuz (12505)