Windows'un kurulum tarihini nasıl öğrenebilirim?

Windows 7 kullanıyorum. Merak ettiğim şey şu, Windows 7'yi ben ne zaman kurmuşum, kurulum yapalı ne kadar süre olmuş? Bunu öğrenmenin bir yolu var mı?

Windows 7 işletim sistemi içerisinde ne zaman kurulum (install) yaptığımı gösteren bir yer veya bir komut var mı?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 / Windows 8 kurulum tarihini öğrenmek için

    1. Windows + R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır.
    2. CMD yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Komut istemi satırında
      systeminfo

      yazın ve enter tuşuna basın. Aşağıdaki gibi bir ekrana Windows 7 /  Windows 8 kurulum tarihi gelecektir

    window 7 Windows 8 kurulum tarihini öğrenme

    cemphp cemphp (651)