Windows Update 80072EE2 hatası

64 Bit işletim sistemine geçtigim günden bu yana güncelleştirme yapamıyorum. Çeşitli hata kodları alıyorum. Acaba 80072EE2 hatasının çözümü konusunda bana yardım eder misiniz

erool erool (4)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Update'de alınan 80072EE2 hatası geçici bağlantı hatasıdır. Microsoft sitesinde 80072EE2 hatasının sebebi ile şöyle bir yazı paylaşmış "Eğer Windows update yaparken 80072EE2 hatası alıyorsanız, bu Windows güncelleme sunucularının o an çok yoğun olduğunu ifade eder. Windows sunucuları çok fazla talep alıyorsa bu durumda kullanıcılar 80072EE2 hatası alırlar. Çözüm için güncelleme işlemini 10-15dakika sonra denemelerini öneriyoruz."

    Bunun dışında bazen kayıt defterindeki bir girdi 80072EE2 hatasına sebep olur.

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Açılan çalıştır penceresine regedit yazın ve ardından enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defterinde şu yolu bulun:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU

    4. AU değerini sağ tuşla tıklayın ve silin.
    5. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu sorunu çözmezse sorun servis sağlayıcı kaynaklı olabilir. Bir süre önce bazı sitelere erişim engelleme yapılmıştı.  O günden beri 80072EE2 hatası alanlarda ciddi bir artış var.

    hakan hakan (15409)