Windows Update güncelleme yaparken 0x80070643 hatasıyla karşılaşıyorum, nasıl çözebilirim?

Merhabalar, Windows Update sql 2014 güncelleme yaparken "0x80070643" hatasıyla karşılaşıyorum, ne yaptıysam düzelmedi. Bu yüzden olduğunu düşündüğüm bazı programları kurarken de problem yaşıyorum. Ne yaptıysam olmadı. Format atmadan sorunu nasıl giderebilirm?

ankarali ankarali (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     "0x80070643 hatasını hangi güncelleme indirirken veriyor? İndirmenin yanında KB ile başlayan bir kod vardır. Bunu Google'da ara. Microsoft sitesinden indir ve yükle. Bazen Windows Update ile alınamayan dosyaları bu şekilde indirip yüklemek gerekir.

    Bir de ekran görüntüsü koyarsan tam olarak hangi aşamada  0x80070643 hatası geliyor anlarız. Genel olarak indirme yapılamıyor mu yoksa tek bir indirmede mi  0x80070643 hatası geliyor bu önemli.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      1. Çözüm:

      1. Bilgisayarınıza ilk olarak .NET Framework.
      2. .NET Framework'u kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

      2.Çözüm:

      1. CMD''yi yönetici olarak açın.
      2. CMD'yi açtıktan sonra aşağıdaki bütün komutları girin.
        • net stop wuauserv
          net stop cryptSvc
          net stop bits
          net stop msiserver
          Ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
          Ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
          net start wuauserv
          net start cryptSvc
          net start bits
          net start msiserver
      3. Bütün komutları girdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      darkcrak darkcrak (5170)