Windows Update Sorunu Kod 802400B

Hocam Win 8 kullanıyorum Windowsu Guncellestırmeye Kalkdıgımda Kod 802400B bu hatayı verıyor

Bir program var Windowsun kendı sıtesınde guncelleme sorunlarını cozuyormus Denedim Olmadi Hocam.Onun harıcınde sayısız forum okudum hatta bırı bıosa gır bısey bısey yap dedı olmadı dedıgının tersını yapdım bıosdan cıkamadım :) sonuc olarak bır turlu halledemedım sızce ne olabılır

dalale dalale (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows Update Sorunu Kod 802400B aşağıda verdiğim kodları yeni bir not devteri açın kopyala yapıştır yapın farklı kaydet tıklatın ismini tmp yazın masa üstünü işaretleyin ve tamamı tıklatın masa üstüne bat dosyası gelecektir sağ tıklatın yönetici olarak çalıştırın tmamdır

    net stop wuauserv

    net stop cryptsvc

    ren% windir% \ SoftwareDistribution sdold.old

    ren% windir% \ system32 \ catroot2 crt2old.old

    net start wuauserv

    net start cryptsvc

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      hocam maalesef dedıgınızın aynısı yapdım fakat duzelme yok

      dalale dalale (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Eğer aşamalarda hata yapmıyorsanız @candan'ın bahsettiği çözümün çalışması lazım.

        Windows güncelleme 802400B hatası genelde başka bir güncelleme o an yüklenirken alınır. Yani bilgisayarınız o an otomamatik güncelleme yapıyor, yüklüyor olabilir.

        Çözüm için şunu deneyebilirsiniz:

        1. Windows ve X tuşlarına basın açılan pencereden Komut İstemi (yönetici) seçeneğini seçin.
        2. Komut isteminde şu komutları uygulayın. Sonra enter tuşuna basın. İfadelerin arasında boşluk var bunu gözden kaçırmayın.
           net stop wuauserv
        3. Daha sonra şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.
          net start wuauserv

        Sonra Windows güncelleştirmeyi tekrar çalıştırmayı deneyin.

        Sorun devam ediyorsa Tweaking.com - Windows Repair  uygulamasını deneyebilirsiniz.

         Tweaking.com - Windows Repair uygulamasını buradan indirin. Uygulamayı yükleyin ve çalıştırın.

        Repairs sekmesini tıklayın. Open Repairs butonunu tıklayın. Start Repairs butonuna tıklayın.

        Bu uygulama Windows update benzeri bileşemlere ait sorunları bulup çözmeye yarar.

        hakan hakan (15424)