Windows Version Installer nedir, nasıl kaldırılır?

Bilgisayarı her açtığımda karşıma Windows Version Installer 2011-2014 (c) All Rights Reserved End User License Agreement yazan bir pencere açılıyor.

Windows Version Installer - End User License Agreement penceresi pop-up şeklinde sürekli karşıma çıkıyor. Bu bir virüs mü? Neden sürekli karşıma çıkıyor?

Windows Version Installer nedir? Windows Version Installer kaldırmak için ne yapmam lazım?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Version Installer Nedir?

    Açılan Windows Version Installer penceresi aslında sahte bir uyarı penceresidir. VUUPC olarak bilinen malware yani zararlı yazılımın kurulumunu tamamlamanız için karşınıza çıkarılan sahte bir uyarı penceresidir.

    VUUPC bir tür malware yani virüs benzeri zararlı yazılımdır.

    Bilgisayar açıldığında karşınıza gelen Windows Version Installer ekranında şu bilgiler var:

    Windows Version Installer

    End User License Agreement

    Notice to user: The terms below are a bindings agreements.

    By clicking "I Accept" Below or downloading , installing or activating or using this software, you are acknowledge that....

    şeklinde giden bir lisans anlaşması ekranı ve Next butonu bulunmakta.

    Sahte Windows Version Installer penceresi VUUPC adlı potansiyel istenmeyen yazılımın yüklenmesine sebep olacaktır. Bu sebepten Next butonuna basmayın.

    Windows Version Installer uyarı penceresi muhtemelen bir süre önce bilgisayarınıza kurduğunuz ücretsiz bir yazılım veya oyun ile birlikte kurulan potansiyel istenmeyen program yüzünden karşınıza çıkıyor.

    Windows Version Installer kaldırma: Windows Version Installer nasıl kaldırılır?

    Windows Version Installer uyarı penceresinden kurtulmak için bilgisayarınızı virüs ve malware yazılımlara karşı taramalısınız. Bilgisayarınızda gerçekleştireceğiniz bir tam virüs, malware taraması bilgisayarınızdaki VUUPC ve diğer zararlı yazılımları, virüsleri, potansiyel istenmeyen programları silecektir.

    VUUPC programı bilgisayarınızdan silindikten sonra Windows Version Installer - End User License Agreement uyarısı bilgisayarı her açtığınızda artık karşınıza gelmeyecektir.

    Windows Version Installer kaldırmak, Windows Version Installer silmek için bilgisayarınıza bir anti-malware programı kurmalı ve bilgisayarınızı bununla taratmalısınız.

    Windows Version Installer kaldırma aşamaları:

    1. Bilgisayarınıza buradan Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin ve kurun.
    2. Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarınızde derin tarama gerçekleştirin. Yine yukarkdaki lintek malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır. Aşamaları dikkatlice inceleyin.
    3. İstenildiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Malwarebytes anti-malware Windows Version Installer uyarısına sebep olan programı malware,virüs olarak bulacak ve silecektir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Malwarebytes anti-malware tarattırdım buldu sildi bilgisayar ı kapatıp açtım daha sonra yine geliyor ne yapmam gerek..

      okg038 okg038 (1)