Windows XP’de USB Belleklerin NTFS Olarak Biçimlendirilmesi

Windows XP’de USB Belleklerin NTFS Olarak Biçimlendirilmesi .

turansmsk10 turansmsk10 (-78)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows XP’de USB Flash bellekleri biçimlendirmek istediğimizde seçenekler arasında yalnızca FAT32 dosya sistemini görürüz. Bu seçeneklere NTFS dosya sistemini de eklemek için Aygıt Yöneticisi’nde küçük bir değişiklik yapmamız gerekir.

    Bunun için öncelikle flash belleğimizi bilgisayarımıza takalım. Daha sonra Bilgisayarım‘a sağ tıklayıp özellikler diyelim ve Donanım sekmesinden Aygıt Yöneticisi‘ni açalım.

    1. Disk Sürücüleri’nden flash belleğimizi bulalım ve sağ tıklayıp özellikler diyin .
    2. Açılan pencerede İlkeler sekmesine girip ‘Performans için en iyi duruma getir’ seçeneğini işaretleyip Tamam diyin .

    Böylece biçimlendirme seçeneklerine NTFS dosya sistemini eklemiş oldunuz.

    turansmsk10 turansmsk10 (-78)