Wİndows xp format atarken pc kapanıyor.

selamun aleykum
yeni aldığım HP 15-G000NT K0X20EA marka laptop’a xp kurmak istiyorum.
şuan windows 8 var.
herşeyi yaptım. format atmaya başlıyorum. kur dosyalarını yüklüyor sonra siyah ekran geliyor üstte yanıp sönen bir çubuk var. yaklaşık 10 saniye sonra kapanıyor. 2-3 kez denedim hepsinde aynı sorun. en sonuncuda çok kısa bir süre boş bir mavi ekran gelip gitti tam göremedim.
ormat dosyaları en günceli ve sıkıntısız.
Masaüstü bilgisayarımda sorunsuz çalışıyor.
3 gündür uğraşıyorum. bugün ancak bios’u ayarlayıp usb’yi açabildim fakat kapanıyor.
sorun nedir acaba ? bios’u yeni güncelledim.

ahkzed ahkzed (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    windows 8 var  yazmışınız bunun yerine xp kurmak istiyorsunuz neden pekiyi  microsoft xp işletim sisteminden desteğini çekti bir çok program çalışmaz bu işletim sisteminde window 8 işletim sisteminde kalmanızı tavsiye ederim

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayarın 2 gb ram'ı var. 1 ghz işlemcisi var. bilglisayarın xp'de daha stabil çalışacağını düşünüyorum. programlar önemli değil chrome açsın yeter amaç internette gezmek. o kadar önemli olmasaydı 3 gündür uğraşmazdım. ahkzed 8 yıl önce

    Merhaba, Windows XP'ye Google Chrome'da desteğini çekeceğini duyurdu. Firma, yaptığı duyuruyla "XP ve Vista kullanıcılarının Nisan 2016'dan sonra Chrome'u kullanmaya devam edebileceklerini, ancak tarayıcı için Google'dan güncelleme almayacaklarını söyledi." İnternette Mağlum çok yaygın derecede virüs var. Windows XP'de Google Chrome güncelleme alamayacak olması güvenlik riski doğuracaktır. Eğer Windows XP kullanacaksanız. Nisan 2016'dan itibaren Google Chrome kullanmayın. Windows XP'nin de desteğinin bittiğini düşünürsek size tavsiyem Windows 7 kullanmanız yönünde olacaktır.

    Windows 7 sistem gereksinimleri şunlardır.

    • 1 (GHz) işlemci

    • 1 (GB) RAM (32 bit)

    • 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı

    • WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı

    lion lion (595)