Windows XP işletim sisteminde WPA2 ağlarına nasıl bağlanabilirim? (Windows XP WPA2 KB893357 güncellemesi indir)

Windows XP Service Pack 2 ve önceki işletim sistemlerinde WPA2 güvenlik protokolü ile şifrelenmiş ağları görmüyor?

Windows XP WPA2 ağlarını görmüyor ve WPA2 ağlarına bağlanamıyorum, sorununu nasıl çözerim?

Windows XP WPA2 KB893357 güncellemesini nasıl indirebilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows XP Service Pack 2 ve önceki işletim sistemlerinde WPA2 güvenlik protokolü ile şifrelenmiş wi-fi ağlarını görmüyor ve bağlanamıyorlardı.Bunun sebebi de Windows XP işletim sisteminin Service Pack 2 ve önceki sürümlerinde daha WPA2 güvenlik protokolü çıkmamasıydı.

    Sorunun çözümü olarak yapmanız gereken işlem sadece bir güncelleme yüklemek olacaktır.

    Windows XP için çıkan KB893357 numaraları güncellemeyi yüklediğinizde bilgisayarınız tekrar baştan başlatılacaktır.Baştan başlatma ardından Windows XP işletim sistemi artık WPA2 ağlarını tanır hale gelecektir.

    İndirdiğiniz rar içerisinde Türkçe ve İngilizce seçenekleri mevcuttur.

    Windows XP KB893357 güncellemesini indirmek için tıklayınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Geçtiğimiz günlerde başıma gelmişti. SP3'le cihazı formatlayıp çözmüştüm. Yama olduğunu bilmiyordum :) brsozl 7 yıl önce
    • Çok kullanılmayacak bir durum olsa da köşede bulunsun diye paylaşmak istedim :) ismailsarp 7 yıl önce
    • İyi yapmışsın eline sağlık. Ben aramıştım geçtiğimiz hafta :) brsozl 7 yıl önce