Winpcap nedir?

Winpcap  ne işe yarar?

hakan hakan (15394)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Winpcap nedir?

    Winpcap, artık standart hale gelmiş, Windows bileşenleri ile ağ katmanı arasında iletişimi sağlayan bir araçtır. Winpcap, Windows üzerine yüklenen ağ yazılımlarının bazı protokolleri es geçerek ağ paketlerini yakalamayı ve iletmeyi sağlayan bir yazılımdır.

    Winpcap  ne işe yarar?

    Winpcap, alt seviye bağlantı sağlayan sürücülerden oluşur. Bu sebepten pek çok yazılımın işini kolaylaştırır.  Özellikle Network Sniffer gibi ethernet kartını kullanan uygulamalar için olmazsa olmaz bileşendir.

    Pek çok ağ dinleme ve izleme yazılımı Winpcap'e ihtiyaç duyar. Bu sebepten ağ yazılımlarının çoğunun çalışması için Winpcap uygulamasına ihtiyaç vardır.

    hakan hakan (15394)