Wo Mic Virüs mü?

Beyler Wo Mic İndircem Orjinal Sitesinden İndirdim Virustotalde tarama yaptığımda virüs algılıyor. Vo Mic Virüs mü?  Neden Virüs Total Vo Mic 'i virüs olarak gösteriyor olabilir?

Aşağıda Vo mic virüs tarama raponunu bulabilirsiniz.

Virüs Total Taraması

prhont prhont (1)
4 hafta önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WO Mic - FREE microphone telefonu bilgisayar için mikrofona dönüştüren bir uygulama.

    Kısa cevap verirsem WO Mic virüs değildir. Wo Mic zararlı yazılım değildir.

    Ayrıntılı cevap verecek olursam;

    WO Mic  sanal bir aygıt oluşturduğu için ve  sanal cihaz çekirdek alanında çalıştığı için bazı antivirüs uygulamaları VO Mic uygulamasını zararlı yazılım olarak gösterebilir. Virüs Total üzerinde

    DrWeb, Google, McAfee gibi uygulamalar Trojan.Siggen21.52606,Trojan/Win32.Wacatac,  BehavesLike.Win32.Dropper.tc gibi farklı adlar ile virüs olarak gösteriyor.

    Skyhigh (SWG) antivirüs motoru aslında bize ip ucu veriyor. "Davranışından ötürü virüse benziyor" diyor kısaca.

    Kısaca virustotal üzerindeki bazı antivirüs motorları davranış şekilini virüse benzettikleri için zararlı,  Wo mic'i virüs olarak gösteriyor. Buna yanlış teşhis diyebiliriz.

    murat murat (12492)
    4 hafta önce cevaplandı

      saoll wo mic yerine alternetif bir wo mic benzeyen program önersene

      prhont prhont (1)
      4 hafta önce cevaplandı