wupdater virüsü var

bilgisayarımda wupdater diye bir virüs var. avira tespit ediyor ama kaldıramıyor elle sildim ama en fazla 30 dakika içinde tekrar yükleniyor. kalıcı olarak silmek için ne yapmam gerekiyor. yardım edin lütfen.

furkan1999 furkan1999 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    wupdater.exe bir tür zararlı yazılıma ait dosyadır. wupdater.exe dosyasını çeşitli programlar virüs olarak tespit edebiliyor.

    wupdater.exe genelde tarayıcı korsannı yazılımlar ile birlikte geliyor.

    •  Microsoft  Worm:Win32/Rebhip.A veya  TrojanDownloader:Win32/Keenval.A
    • TrendMicro TROJ_GEN.R4CC2AK veya  SPYW_KEENVALUE.B.

    adları ile virüs olarak tespit edebiliyorlar.

    El ile temizlemek çok doğru olmayabilir.  wupdater.exe  dosyası daha çok malware özellikleri gösterdiği için anti malware yazılımı ile taramanızda  fayda var.

    Malwarebytes  anti-malware ile bilgisayarınızı tarayın.  Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır, nereden indirilir  buradan bilgi alabilirsiniz.

    Eğer Malwarebytes anti-malware sorunu çözmezse HitmanPro'u deneyebilirsiniz.

    HitmanPro nasıl kullanılır nereden indirilir  buradan bilgi alabilirsiniz.

    hakan hakan (15394)