xml dosyaları nedir ?

Merhaba bugün telefonumda dosyalar kısmında Wallpaper.xml ve lockscreen.xml dosyalarından gördüm bu dosyalar nedir virüs müdür? Bir şey indirmedim bir anda ortaya çıktı

elif0564 elif0564 (6)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Xml dosyaları virüs değil.

    XML, txt uzantısı gibi metin tabanlı bir dosya uzantısıdır. Genelde uygulamalar XML dosyaları içinde ayrlarını saklarlar.  Örneğin bir uygulamada font ayarı, renk ayarı,duvar kağıdı, gece modu gibi özelleştirilebilir seçenekler varsa uygulama senin yaptığın değişiklikleri XML dosya içinde saklayabilir.

    Wallpaper.xml ve lockscreen.xml dosyaları da kullandığın telefonun işletim sistemine ait olabilir. Bu dosyalar virüs barındırmaz.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı