YAC (Yet Another Cleaner) Güvenilir mi?

YAC (Yet Another Cleaner) programını bilgisayarıma kurduktan sonra nod32 çok sayıda virüs uyarısında bulundu ve halen engellemeye devam ediyor. YAC programını çalıştırdığımda nod32 tarafından "isafe.soft365.com... URL engellendi."  şeklinde uyarılara devam ediyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Toplam 5 Cevap


YAC (Yet Another Cleaner) güvenli mi? ben de pek çok forumda bunun tartışıldığını duydum. Bir güvenlik yazılımı hakkında bu tür tartışmaların olduğunu görmek bile tedirgin edici. Bazı forumlarda YAC (Yet Another Cleaner) programının kendisinin dahi virüs olduğu idda edilmiş. 

Hakan'ın dediği gibi bende az önce YAC sitesine girdim ve şöyle bir inceledim. Şirket adresini var bunu buldum. Brezilya'da görünüyor. 

Kullanıcıların şüphe etmesindeki sebeplerden birisi sisteme fazlaca müdahale etmesi .

Ayrıca pek çok sitede YAC (Yet Another Cleaner)  programının sistemle ilgili sürekli bilgiler topladığı, aktiviteleri kayıt altına aldığı ve bunları reklam amaçlı kullandığı yönünde yazılar var.

 YAC (Yet Another Cleaner)  Hong Kong, Brazil, Mexico ve bir kaç ülkeye daha bağlantı sağlıyor ve veri transfer ediyor. Bu da şüpheli bir durum.

Sonuç: Ben açıkcası YAC (Yet Another Cleaner)  yazılımını güvenli bulmadım. Bir güvenlik yazılımının adının spam, pazarlama, veri hırsızlığı ile anılması bu yazılımı güvenilmez kılıyor.

YAC kaldırmak istediğinizde Yüklü programlarda göremeyeceksiniz.  

YAC Yet Another Cleaner nasıl kaldırılır? linkinden nasıl kaldırıldığını öğrenebilirsiniz.

Reklam

YAC (Yet Another Cleaner) hakkında pek çok yorum var. Bir  virüs temizleme ve sistem bakım aracı olmasına rağmen pek çok şüpheli yorum var.

Kısa bir süre önce bilgisayarıma yüklemiş ve biraz incelemiştim. Güvenilir bir yazılım gibi görünüyor.  Herhangi zararlı bir aktivitesini görmedim.

Fakat yine de Malwarebytes anti-malware gibi daha güvenilir uygulamalar varken YAC pek gerekli değil. 

YAC geliştiren yazılım şirketi Brezilya kökenli. Fakat Çindeki sunuculara bağlanıyor sürekli.  Bu beni biraz şüphelendirdi. Kurumsal olmayan bir web sitesi var ayrıca. Ne bir adres ve bir telefon numarası göremedim.

  • Çok teşekkürler... Hemen sistemden kaldırdım. İyi ki kaldırmışım. "malwerebytes" programının kurulumunu engelliyormuş. YAC kurulu ancak devre dışıyken bile defalarca kurulumuna izin vermedi... Bu da güvenmemek için bir başka neden... yunusemre2344 1 yıl önce

ESET E DE SÖYLEDİM İSTENMEYEN TÜRDEN OLABİLECEK İÇERİK DİYOR MALWAREBYTESE EKLETİCEM YAKINDA

Ben YAC(Yet Another Cleaner) Kullandım ve pek de memnun kaldım.Bilgisayarım uzmanim.net'e çok yavaş giriyordu ancak şimdi anında giriyor.Anti-Malware,Çöp Dosyaları Temizleme,Engelleme ve hatta Hızlandırma bile var.

Açıkça kullandım ve beğendim...

İnternette gezinirken açılan pop-up reklamlardan bilgisayarıma kendi kendine bu programı indirmekte, dolayısı ile ben bu programı açıpta hiç kurmadım, pop-up lar ile gelen reklamlardan ve programlardan uzak durmak gerekir, eğer benzer bir program kullanmak istiyorsan güvenli olan CCleaner programını öneririm.

sponsorlar: technotoday.com.tr