Yandex.Disk Kaldırma

Yandex.Disk, Yandex sunucularında dosya depolamanızı sağlayan bir servistir. Disk'te bulunan dosyalarla internete bağlı herhangi bir cihazdan çalışabilirsiniz.

Yandex.Disk bilerek veya bilinmeyerek sisteminize yüklenmiş ve kaldırmak istiyorsanız, Yandex.Disk'in bir uninstall yani kaldırma özelliğinin olmadığını fark edeceksiniz. Yandex.Disk silmek istiyorsanız, bir kaldırma yöneticisi yazılıma ihtiyacınız olacaktır.

Yandex.Disk nasıl kaldırılır? Yandex.Disk nasıl silinir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yandex.Disk uygulaması kurulduktan sonra Bilgisayarınızda kısayollar oluşturur.

    Yandex.Disk

    Yandex.Disk kaldırmak için ilave bir yazılıma ihtiyacınız var. Yandex.Disk'in kendine ait bir kaldırma yazılımı malesef yok. Yandex.Disk yükleyenlerin ve sonrasında kaldırmak isteyenlerin Yandex.Disk'i nasıl kaldırırım diye düşünceye sevk eden bu özelliğinin olmaması şaşırtıcı.

    Yandex.Disk silmek için ücretsiz IObit Unistaller yazılımını kullanabilirsiniz.

    IOBit  Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz

    Yandex.Disk Silmek için aşağıdaki işlemleri yapın.

    1. IObit Uninstaller indirin ve yükleyin

    2. IObit Uninstaller çalıştırın ve Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. Forced Uninstall seçin.
      Yandex.Disk Kaldırma

    3. Açılan pencereden Browse tıklayın
      Yandex.Disk Silme

    4. Masaüstünde bulunan Yandex.Disk kısayolunu seçin.
      Yandex.Disk Kaldırma Kısayol Seç

    5. Open tıkladıktan sonra Forced Unistall Seçin.
      Yandex.Disk Zorlu Silme

    6. Daha sonra Powerfull Scan seçin.
      Yandex.Disk Powerfull Scan

    7. Powerfull Scan ekranında sol alt köşedeki Select all seçin ve tüm bulunan Yandex.Disk dosyalarını seçili hale getirin. Sonra  Delete tıklayın.
      Yandex.Disk tümünü sil

    8. IOBit UnInstaller, Yandex.Disk'in tüm dosyalarını silmek için sizden onay isteyecektir. Yes tıklayın.Yandex.Disk Tüm dosyaları sil

    9. Daha sonra IOBit Uninstaller bilgisayarı yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yeniden başlatmaden sonra Yandex.Disk'e ait dosyalar silinecektir.

    10. Bilgisayarı 2.kez yeniden başlatın ve artık Yandex.Disk Kaldırma işlemi tamamlamış, Yandex.Disk Silme işlemi bitmiştir.

    murat murat (12492)