yanlış hesaba havale

ptt bank atmesinden 455.00 tl yanlış hesap numarasına para yatırdım eşime gönderecektim ptt genel müdürlüğüne 3 defa dilekçe gönderdim hesabına yatırılan kişiye ulaşmışlar kişi beni aradı ödeyeceğini bildirdi sonrada telofonunu kapattı ödemeyeceğini o paranın onun hakkı olduğunu belirtti ne yapabilirim 4 ay oldu param gitti.

kubilaygengiz kubilaygengiz (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    uzmanım net teknoloji  ağırlıkı bir site fakat benim tavsiyem bir avukata danışmanız ve mahkeme kanalıylada hakkınızı almanız biraz uğraşabilrsiniz ama sonunda hakkınızı alırsnız

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Türkiye Barolar Birliği 2016 senesi ücret tarifesinde Büroda sözlü danışma (ilk bir saate kadar): 210.00 TL.. Bu hasaba göre geriye 450-210= 240 TL kalıyor. Birde dava açsa, bilemiyorum bu kalan 240 Lira dava masraflarını, gitti-geldi ulaşım harcamalarını karşılarmı?! :)) temmuz 7 yıl önce
    • internet te ücretsiz avukatlar var herşeye cevap yazıyorlar ve cidiy avkatlar candan 7 yıl önce
    • Tamam öyleyse, avukat danışma ücretinden kurtarıldı. Diğer masraflarda olsun ama artık canım, değilmi ya!.. :) temmuz 7 yıl önce

    Benim hesabıma banka memurunun hatası yüzünden 2000TL para geldi. Memur beni arayıp başkasına atacağı sırada yanlışıkla benim hesabıma attığını söyledi. Yani o parayı vermeme hakkım var ama insanlık namına gidip parayı çektim ve verdim. Yani parayı yatırdığın hesabın insiyatifine bağlı ister geri verir ister vermez başka yapacağınız bişey yok.

    hasan9758 hasan9758 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Hiç bir bilgim yok ancak paranın resmi olarak sana geçmesi zor gibi görünüyor. Maalesef karşıdaki kişinin insiyatifine kalmış bir durum.

      brsozl brsozl (1961)
      7 yıl önce cevaplandı

        buna benzer bir arkadaşımın başından geçmişti. bddk ya şikayet ettim ertesi gün üç aydır alamadığı parası hesabına geçmişti. bddk ya şikayet etmeniz faydanıza 24 saat içersinde şikayet ettiğiniz kurum size dönüş yapacaklardır. link aşağıda

        http://www.bddk.org.tr/websitesi/turkce/bize_ulasin/bize_ulasin.aspx

        ariza ariza (1)