yessearches.com kaldırma

yessearches.com nasıl kaldırılır?

Google Chrome ana sayfasından yessearches.com tarayıcı korsanı nasıl kaldırılır?

yessearches nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    yessearches.com​ kaldırma: yessearches.com​  nedir, nasıl kaldırılır?

    Yes Searches gibi tarayıcı korsanları genelde bir program vasısatı ile tarayıcı ana sayfasını değiştirirler. Bu program kendini yararlı bir program gibi gösterir fakat gerçekte amacı reklam göstermek veya bilgi toplamaktır.

    yessearches.com​  nedir?

    yessearches.com​  bir tür tarayıcı korsanı web sitesidir. Yüklenen Pups yani olası istenmeyen programlar ile bilgisayara yerleşir ve Google Chrome ana sayfasını aynı zamanda arama sonuçlarını yessearches.com​ sitesi üzerinden gösterir.

    yessearches.com​  arama sonuçlarını değiştirerek kendi belirlediği bir algoritma ile karşınıza getirir. Yani yessearches.com​  üzerinde yapılan aramaların sonuçları Google ile aynı değildir.

    yessearches.com​  kaldırma

    yessearches.com​  kaldırmak için öncelike bilgisayara yüklenen zararlı yazılımları kaldırmanız gerekir.  yessearches.com​  bulaşan bilgisayarda aynı zamanda Lights Cinema 1.5 beta ads gibi reklamlar görüntülenir. Lights Cinema 1.5 beta ads reklamları Google Chrome ile web sitelerinin sağında veya solunda görüntülenir.

    Lights Cinema 1.5 beta ads reklamlarından ve diğer olası istenmeyen programlardan kurtulmak için şunları yapın:

    Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile ile taratın.

    Malwarebytes anti-malware programı özellikle reklam virüsü, tarayıcı korsanı siteler, zararlı tarayıcı eklentileri konusunda son derece başarılı bir program.

    Malwarebytes anti-malware  programını buradan indirebilirsiniz
    Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?

    Daha sonra Adwcleaner ile bilgisayarı taratın:
    Adwcleaner indir linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin ve çalıştırın.

    Son olarak Google Chrome'u sıfırlayın:

    1. Yöntem : Google Chrome Sıfırlama - Default klasörünün silinmesi (Önerilen Yöntem)

    1. Bütün Chrome pencerelerini kapatın.
    2. Bilgisayarım C sürücünü yolunu izleyin. Windows gezginini içinden

      Windows XP için şu yolu izleyin:
       C:\Documents and Settings\[Kullanıcı Adınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\

      Windows Vista, Windows 7Windows 8, Windows 8.1,Windows 10  için şu yolu izleyin.
      C:\Kullanicilar\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\
      veya ingilizce ise
      C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\
    3. Yolunu bulun. Burada bulunan User Data klasörünü silin.
    4. Chrome'u yeniden açın chrome ilk kurulduğu hale dönmüş olmalı.

    Eğer başka bir tarayıcı kullanıyorsanız bu işlemlerden sonra tarayıcınızı sıfırlayın. Tarayıcı nasıl sıfırlanır bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz:

    Tarayıcı nasıl sıfırlanır?

    cemkara cemkara (4215)