You-Bar reklamlarını kaldırma

Internet Explorer, Firefox ya da Google Chrome içinde You-Bar reklamlar görüyorsanız, bilgisayarınıza bir reklam yazılımı,potansiyel olarak istenmeyen program  yüklenmiş demektir.

You-Bar reklam göstererek yaratıcısına para kazandırmak için tasarlanmış bir tür yazılımdır. Internet Explorer, Firefox ya da Google Chrome ile bir siteyi ziyaret ettiğinizde size reklam gösterilerek yaratıcısına para kazandırmak hedeflenmiştir.

You-Bar Kaldırma aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır:

  1. You-Bar reklam yazılımını  programlardan kaldırma
  2. Internet Explorer, Chrome, Firefox internet tarayıcılarını You-Bar'dan temizleme
  3. Internet Explorer, Chrome, Firefox  internet tarayıcılarını Adwcleaner ile temizleme
  4. You-Bar reklam yazılımını  Junkware Removal Tool ile temizleme
  5. Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

You-Bar  nasıl temizlenir? You-Bar nasıl kaldırılır? aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    You-Bar  nasıl temizlenir? You-Bar nasıl kaldırılır?

    You-bar, Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi internet tarayıcılarına eklenti yaparak, size reklamlar göstererek, para kazanmayı amaçlayan istenmeyen bir yazılımdır.

    You-Bar reklamlar, pop-up pencereler, metin reklamlar şeklinde karşınıza çıkabilir. Bu reklamlar can sıkıcı olduğu için kullanıcılar için istenmeyen yazılım grubuna girmektedir.

    You-Bar tipik olarak başka bir program ile birlikte yüklenir. Örneğin internet üzerinden indirdiğiniz ücretsiz bir yazılım, bir oyun kurulum sırasında You-Bar'ı da birlikte kurar. Bu sebepten program kurulumları sırasında size önerilen bu tür reklam yazılımlarınını seçili olup olmadıklarını kontrol etmenizde fayda var.

    Pek çok istenmeyen yazılım sisteminize bulaşmadan biraz dikkat ile ortadan kaldırılılabilir.

    You-Bar sisteminize bulaştıktan sonra, internet tarayıcılarınıza eklentiler yaparak web siteleri içerisinde kelimeleri koyu, vurgulu hale getirerek, bunlara reklam linkleri ekler.

    Önce Programlardan IsoBuster Toolbar yazılımını kaldırmalısınız.

    You-Bar kaldırma

    Adım 1: You-Bar reklam yazılımını  programlardan kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • You-Bar programlarımı bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
       You-bar  nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki You-bar eklentisini sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
    Bu ekrandaki tüm seçenekleri işaretleyin. İşaretlenemeyenler varsa zatn yüklü değildir. Onları geçebilirsiniz.
    Önce Next'i sonra uninstall'ı tıklayın.

    You-bar kaldırma silme temizleme

    Adım 2: Internet Explorer, Chrome, Firefox internet tarayıcılarını You-Bar'dan temizleme

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların You-Bar ​​'dan temizlenmesi

    You-Bar Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünen ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    You-Bar nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    You-Bar nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete personal settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    You-Bar nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    You-bar Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    You-bar   nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    You-bar  Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın.You-bar linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    You-bar nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa You-bar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk Toolbarlinkbucks.comSweet PageBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoomHizliarama.com, Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome You-bar uzantılar kaldır

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    You-bar nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    Adım 3: Internet Explorer, Chrome, Firefox  internet tarayıcılarını You-Bar'dan  Adwcleaner ile temizleme

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan You-Bar kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      You-Bar kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  You-Bar  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan You-Bar ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      You-Bar kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 4: Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra You-Bar bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    hakan hakan (15394)