Youtube oturum aç butonunun id değerini nasıl bulurum?

Ben visual studio c# ile ilgileniyorum.Youtube a oto login yapacak program yazmak istiyorum.webBrowser1.Navigate(htpp://siteadı.om)yazınca istediğim siteye bağlanabiliyorum.Ancak günlerdir uğraşmama rağmen youtubedaki oturum aç butonun id değerini bulmadım.Programın otomatik oturum açmasını istiyorum id değer gerekiyor bunun için.Bazen websayfasındaki elementlerin id değerleri olmayabiliyor.Bunun için makale okudum.Yazılan şekilde yapmaya çalıştım.Ama gene olmadı.Yardımınızı bekliyorum.

sapphire sapphire (66)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Youtube login butonun ID değeri yok yani bir ID'si yok.

    Fakat bu elemente erişmek için class üzerinden gidebilirsin. Id yok fakat şu class değeri var

    yt-uix-button yt-uix-button-size-default yt-uix-button-primary

    Bir de burada bir kaç kez önerdim. Eğer HTML  belgeler üzerinde C# ile işlem yapıyorsanız

    htlm agile pack kullanın. işinizi çok kolaylaştırır.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bu butonun ID değeri yok @sapphire. Böyle olunca doğal olarak ID değeri diye bir şeye ulaşamazsın. Butonu tıklatmak mı istiyorsun? alattin 7 yıl önce
    • tıklama olayını ID üzerinden değil class üzerinden yapmalısın @sapphire alattin 7 yıl önce

    Güncel

    sapphire sapphire (66)