Youtube telif hakkı nasıl çalışıyor?

Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Ben Youtube'a içerik hazırlamaya başlamak istiyorum ama youtube da olan uzun müzik içeriklerinin belirli bir kısmını yalnızca kesip paylaşıcam. yani özgün bir içerik değil ama edit kesim, biçim olarak kendim düzenleme yapacağım şunu merak ediyorum eğer youtube sayfam büyür ise telif hakkı sorunuyla karşılaşır mıyım ? para kazanma özelliği aktif kalır mı ? Bunları merak ediyorum bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Not: içerikleri büyük youtube kanallarından almayacağım örneğin netd gibi.

Azerbaycandan yazıyorum yazıda kelime, noktalama ve b. Sorunlar varsa özür dilerim şimdiden. Teşekkürler.

nizi666 nizi666 (179)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telif sorunu ile karşılaşman için sayfanın büyümesine gerek yok. Abone sayın az da olsa telif gerektiren müzikleri kullanırsan telif uyarısı alırsın.

    90 gün içinde 3 telif hakkı itirazı alırsan kanalın kapanır. 90 gün sonra telif hakkı uyarıları silinir.

    Youtube'de telif sistemi şu şekilde çalışıyor:

    Alınan telif hakkı ihtarları, uyarı niteliğindedir. İlk kez telif hakkı ihtarı aldığınızda Telif Hakkı Okulu'nu tamamlamanız gerekir. Telif Hakkı Okulu, içerik üreticilerin telif hakkını anlamasını ve telif hakkının YouTube'da nasıl uygulandığını anlamalarına yardımcı olur.

    Telif hakkı ihtarları para kazanma durumunuzu etkileyebilir. Ayrıca etkin canlı yayınınız telif hakkı nedeniyle kaldırılırsa 7 gün boyunca canlı yayın özelliğinden yararlanamazsınız.

    3 telif hakkı ihtarı alırsanız:

    • Hesabınız, ilişkili tüm kanallarıyla birlikte kapatılır.
    • Hesabınıza yüklenen tüm videolar kaldırılır.
    • Yeni kanal açamazsınız.
    alattin alattin (16999)