Youtube videolarını nasıl 1080p izlerim?

Youtube videolarını 1080 kalitede izleyebilmek için neler gerekli?

anonim15432 anonim15432 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    İnternet üzerinde bulunan 1080p yani hd videoları izlemen için öncelikle internet tarifenin internet hızı yüksek olmalıdır yani Mps değeri bunun yanında Adil kullanım kotası dolmamalıdır. Adil kullanım kotası limitini aşmış ise 1080p videoları izlerken donma vs. sorunları yaşayabilirsin.

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      @tahatugyan'a ilave olarak;

      Öncelikle Youtube'de 1080p video izleyebilmeniz için videonun Youtube'a 1080p olarak yüklenmiş olması lazım. Buradan her video 1080p izlenemez anlamı çıkarabilirsiniz.  Eğer düşük kaliteli bir video yüklendiyse bunu 1080p olarak izlemek mümkün değildir.

      İkinci olarak Youtube video kalite ayarını otomatik olarak belirler. Yani o an hızınız ne ise ona uygun olarak 360p, 480p, 720p, 1080p gibi uygun kaliteyi seçer. Eğer siz ısrarla 1080p izlemek isterseniz, video üzerindeki dişli simgesini (ayarlar) tıklamalı buradan video kalitesini 1080p olarak değiştirmelisiniz.

      Eğer ayarlar menüsünde video için 1080p video kalitesi yoksa o videoyu 1080p olarak izleyemezsiniz.

      hakan hakan (15424)