Zenmate ile sosyal paylaşım sitelerine giremiyorum.

Öncelikle yapmış olduğunuz olumlu çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.

Yaklaşık bir yıldır zenmate kullanıyorum. Son bir haftadır aşağıdaki sorun yüzünden GoogleTwitterOutlookFacebook gibi sitelere ZenMate açık iken bağlanamıyorum. ESET NOD32 Antivirus kullanıyorum devre dışı bırakarak da denedim olmadı. İnternetten bir çok siteden önerileri denedim, uzmanim net önerilerini denedim. Google Chrome'yi kaldırdım tekrar yükledim olmadı. ZenMate'yi Opera'da ve Mozilla Firefox'da denedim olmadı. Sorunun sadece benim bilgisayarımda olduğunu fark ettim. Aynı ağda başka bir bilgisayarda ZenMate çalışırken bende çalışmıyor. Bunun sebebi konusunda yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla...

Bu web sayfası kullanılamıyor

Ayrıntıları gizle

https://twitter.com/ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.

Hata kodu: ERR_FAILED

nitteta nitteta (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Belki  şimdi beliteceklerimi yaptın ama ben yine devam edeyim. Önce uzantıyı devre dışı bırak ve browser'ı kapatıp açarak yeniden etkinleştir. Lokasyon değiştirerek denemeler yap (Bende en iyi İngiltere ve Almanya çalışıyor).

    Bunlarla olmadıysa aşağıdakileride dene:

    DNS değiştirmek/atamak fayda sağlayacaktır:

    8.8.8.8

    8.8.4.4

    veya;

    Browser'larda önbellek temizliği yapmak fayda sağlayacaktır.

    IE:

    İnternet Seçenekleri, Genel sekmesinde Gözatma geçmişi ve alt kısımda Sil..

    Chrome:

    Ayarlar (Üstte en sağda üç yatay çizgi), Geçmiş, Tarama verilerini temizle ("en baştan" seçili olmalıdır).

    DNS temizliği faydalı olacaktır:

    Komut İstemi (CMD) açılır ve;

    ipconfig /flushdns komutu girilir, entere basılır (İnternet browser'lar kapalı olmalı).

    İşe yarayacaklarını ümit ediyorum. Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • önbellek başarıyla temizlendi ama işe yaramadı. Sorun hala devam ediyor. nitteta 9 yıl önce
    • Önbellek temizliğini yaparken "en baştan" seçilimiydi? olmasına dikkat etmeliydin (Chrome'da). Temizlemeden sonra PC'yi yeniden başlatarakta denermisin. İşe yaramazsa mesajda yazdığım diğer tavsiyeleride denemelisin. Yatacaktım, senin için yarım saat erteleyorum :-) Dene bakalım.. temmuz 9 yıl önce
    • Modemide kapatıp yeniden aç. Yeni IP 'de işe yarayabilir. temmuz 9 yıl önce
    • Dediklerinin hepsini yaptım modemi kapatıp açmak birgisayarı yeniden başlatmak ama olmadı malesef sorun devam ediyor. nitteta 9 yıl önce
    • Üzüldüm.. Neyse, aklıma yeni birşeyler gelirse yine yazarım. Geçmiş olsun.. Son olarak.. Ağ paylaşım merkezini aç ve bağlantına sağ tık ile önce devre dışı, sonra yeniden etkinleştir yaparakta denermisin.. temmuz 9 yıl önce
    • "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir" penceresinden yapıyorsun son dediğimi. temmuz 9 yıl önce
    • Dostum sağol teşekkür ederim... Buda olmadı.. nitteta 9 yıl önce
    • Üzgünüm, kolay gelsin.. temmuz 9 yıl önce
    • Herhalde güvenlik ayarlarınla ilgili. Onları kontrol edersin artık. temmuz 9 yıl önce

    Öncelikle Nod 32 , ZenMate ve Google Chrome güncellemelerinin  yüklü olduğundan emin olun.

    Sorun daha çok Https yani güvenli sitelere girerken oluşan bir sorun gibi görünüyor.

    Eset Nod 32  Https sitelere girerken bazen hatalara sebep olabiliyor. Antivirüs programını devreden çıkartsanız da sorun devam edebiliyor.

    Eset Nod32 ERR_CONNECTION_RESET hatası nasıl çözülür? bunu denediniz mi?

    Zenmate ve Nod32 aynı bilgisayarda birlikte çalışırken sorun çıkartıyor olabilir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      chrome da chrome://settings/  kişi, kişi ekle diyerek yeni bir kullanıcı ile zenmate yi yükle sorun hesabında mı bilgisayarında mı anlaşılır.

      yusufbozar yusufbozar (348)