.zpww uzantılı virus bulaştı crack bir programdan, yeni çıktığı için decrpyt programlarının hiçbiri kurtaramıyor

Merhaba.

Bir 3d simulasyon programının crack versiyonunu indirirken bilgisayarıma .zpww uzantılı virus bulaştı. ne yaptıysam verilerimden, dosyalarımdan şifreyi kaldıramıyorum. Virusu sildim temizledim ama tüm dosylarım halen şifreli. Yeni bir virus olduğundan Emisoft gibi hiç bir kurtarıcı yardımcı olmadı maalesef. Önceden teşekkürler.

alizadeh098 alizadeh098 (1)
6 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ..zpww uzantısı Stop DJVU varyantı. Şifrelenen dosyaları çözmenin bir yolu yok. Fidye ödeyerek ancak şifre çözme aracı satın alınabiliyor ve şifre çözme aracı herkes için farklı kod içerdiğinden sadece satın alanda işe yarıyor.

    Deneyebileceklerin burada: https://uzmanim.net/soru/bilgisayara-stop-djvu-fidye-virusu-bulastiginda-yapilmasi-gerekenler/105038 anlatılıyor.

    Bunlar dışında çözüm aramaya çalışmak vakit kaybı.  Çözüm ararken başka virüslere maruz kalabiliyor veya "ben çözerim abi" diyenlere paranızı kaptırabilirsiniz. Dikkatli olun.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı