Google Maps Yer Ekleme nasıl yapılır?

Bir müşterimin  adres bilgilerini Google Maps üzerinde görüntülenmesini istiyorum. Şirketin Google'da yer almasını sağlamak, Google Maps üzerinde şirketin adres, telefon gibi bilgileri görüntülemek için ne yapmalıyım?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Bu çözüm yenilenmiştir:  Google Haritalara yer nasıl eklenir? linkinden ulaşabilirsiniz

    Google Maps'e nasıl yer eklenir?

    Google Maps'e yer ekleme şeklinde değişiklik oldu. Artık aşağıda anlattığım şekilde Google Maps'e yer ekleyebilirsiniz. Öncelikle işletmenize posta yolu ile doğrulama gönderiliyor. Adresi mutlaka düzgün yazmalısınız. Bu işlem 1-2 hafta sürebiliyor.

    1. https://www.google.com/business/Google Bussines sayfasını ziyaret edin
    2. Daha sonra Google'a taşının linkini tıklayın.
    3. Harita açılacaktır.
    4. İşletme adı veya adresi ile arama yapın ekranında işletmenizin adını yazın ve aratın.
    5. İletme adınız bulumadı uyarısı gelecektir.
    6. Bu uyarının altındaki Adı ve adresi doğru girdim / Tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum linkini tıklayın.
    7. İşletmenizi Google'da yönetebilmeniz için bir Google+ sayfası oluşturmamız gerekli. Lütfen şu bilgileri onaylayın:  ekranını doldurduktan sonra son işlem olarak doğrulama gerekecektir.
    8. Google artık yer eklemede Posta yolu ile doğrulama kullanmaktadır. Belirttiğiniz adrese doğrulama kodu posta ile yollanacaktır. Doğrulama işlemi 1-2 haftayı bulabilir.
    9. Kodumu Posta ile gönder seçeneğini tıklayın.
    10. Daha sonrada İlgili Kişi adını girin ve Posta kartı gönder'i seçin
    11. İşletmenize ait bit Google+ sayfası oluşturulacak böylelikle adres gibi bilgileri oradan yönetebileceksiniz.

    Bu işlemden sonra 1-2 hafta beklemeniz gerekiyor.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Google Haritalar yer ekleme 2017

      1. İşlemler sırasında Google (Gmail) hesabınızla giriş yapmanız gerekecektir.
      2. https://business.google.com/manage/#/list adresine tıklayın.
      3. Açılan sayfada Tek bir yer ekleyin linkine tıklayın.
      4. Adres bilginizi doğru girin. Eğer Google adresinizi bulamazsa "Bu adresi bulamıyoruz. Girdiğiniz adres doğruysa, harita işaretçisini işletme adresinizin üzerinde gelecek şekilde konumlandırın." diyecektir. O zaman harita üzerinden adresinizi seçin.
      5. Adresiniz bulunamıyorsa: İşaretcinin konumunu belirle butonuna basın. Sonrada harita üzerindeki kırmızı simgeyi adresinize konumlandırın.
      6. Daha sonra formu istenildiği şekilde doldurun.

      Tüm bu işlemlerden sonra girmiş olduğunuz adrese bir onay kodu gönderilecektir. Bu postanın gelmesi 2 haftadan fazla sürebilir.  Bazen postanın gelmesi 1 ayı bulabiliyor.  Gönderilen onay postası ABD'den geliyor.

      hakan hakan (15409)
      6 yıl önce cevaplandı

        İşletmenizin Google'da yer almasını istiyorsanız, Google Maps'e yer eklemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri adım adım gerçekleştirin.  Google Maps üzerinde şirketinizin konumunu göstermek ücretsizdir.

        İhtiyacınız olan sadece bir Google Hesabı. Bunu da Google Gmail den bir mail alarak yapabilirsiniz.
        Ayrıca Google Maps Yer Ekleme başvurusundan sonra size PIN kodunuz için telefon gelecek. En azından telefonda verilen PIN kodunuzu anlayabilecek kadar İngilizce bilmeniz, veya ingilizce bilen birini yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır.

        1. Google Maps kayıt için şu adrese girin http://www.google.com/local/add/analyticsSplashPage?hl=en-US&gl=US Gmail hesabınızla giriş yapın.
        2. List your business linkini tıklayın.
        3. Country (Ülke) ve Phone Number (Telefon Nuraması) alanlarını doldurun. Find Bussiness Information butonuna tıklayın. İşletmeniz kayıtlı değilse kayıt formu açılacaktır.
        4. Karşınıza çıkan formu eksiksizce doldurun. Özellikle de telefon numaranızı.
        5. Submit butonuna tıklayın. Telefonunuza bir arama gelecek ve size PIN  numarası verilecektir.  PIN Numaranızı ilgili yere girin.

        PIN numarasını girdikten sonra kaydınız alınacak ve Google Maps üzerinde tanımlamanız bir kaç gün içerisinde aktif olacaktır.

        Google Maps Yer, Şirket eklemek yukarıdaki aşamalardan sonra tamamlanmış olacaktır.

        Google Maps yer ekleme işlemi tamamen ücretsizdir ve  Google Maps yer ekleme işlemi sırasında bilgileri eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun.

        sedapekmez sedapekmez (624)
        10 yıl önce cevaplandı

        • Bu çözüm şekli değişmiştir. Aşağıdaki çözüm güncel olacan çözümdür. hakan 9 yıl önce

        değerli bilgiler teşekkür ederiz ama linki yenileyin lütfen

        maddanyal maddanyal (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Bilgilendirme için teşekkürker. Ben yeni çözümü paylaştım. cemkara 9 yıl önce

        bilgi için teşekkürlerimi sunarım faydalı bir yazı olmuş

        seslinese seslinese (1)