Iso dosyası nedir? Cd'ye nasıl yazdırılır?

.iso uzantılı bir dosya indirdim. Bu dosyayı nasıl Cd veya DVD'ye kaydederim? Normal yollarla CD'ye kaydettiğimde CD içerisinde yine .iso uzantılı bir dosya görüyorum.

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .iso uzantılı dosyalar CD veya DVD kalıbıdır.  CD veya DVD içeriği özel bazı yazılımlar ile tekbir dosya haline getirilirler.

    .iso dosyasını doğrudan kullanamazsınız. Ya Daemon Tools gibi bir yazılımla sanal sücürü oluşturacaksınız veya CD/DVD gibi bir ortama yazdıracaksınız.

    CD/DVD ye yazdırmak için Ücretsiz Iso Burner yazılımını kullanabilirsiniz.

    Ücretsiz Iso Burner yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    Yazılımı indirdikten sonra çalıştırın.

    Iso nedir? cd ye nasıl yazdırılır

    CD/DVD sürücüye diski yerleştirdikten sonra,

    1. Open butonuna tıklayarak .iso uzantılı dosyayı seçin.
    2. Burn tuşuna bazın ve CD/DVD nin yazma işleminin bitmesini bekleyin.
    hakan hakan (15394)