PHP ile Pdf Upload Etmek

Php ile upload yapmak istiyorum.

.jpg , .txt gibi türleri ekleyebiliyorum ama .pdf eklemiyor yardım edebilir misiniz? Teşekkürler...

Php kodum aşağıdaki şekilde;

if($_POST){
		  include("baglan.php");
					$baslik=mysql_real_escape_string($_POST["baslik"]);
					$tarih=date('Y.m.d');

					$kaynak=$_FILES["makale_yolu"]["tmp_name"];
					$dosyaad=$_FILES["makale_yolu"]["name"];
					$boyut=$_FILES["makale_yolu"]["size"];
					$kullanici="../icerik/makale";
					$yeniad=substr(md5(time()),0,40);
					$uzanti=substr($dosyaad,-4);
					$sonad=$yeniad.$uzanti;
					$makale_yolu = $kullanici.'/'.$sonad;

					if(empty($baslik) || empty($dosyaad)){

					echo '<p class="uyariy">LÜTFEN BOŞ ALAN BIRAKMAYINIZ !</p>';
					header("refresh: 1 url=ekle_genel.php");
					}else{

					$yukle= move_uploaded_file($kaynak , $kullanici.'/'.$sonad);
					$kaydet= mysql_query("insert into makale (baslik,makale_yolu,tarih) value ('$baslik','$makale_yolu','$tarih')") or die("olmadı");

					echo '<p class="uyarid">HABER BAŞARIYLA EKLENDİ !</p>';
					header("refresh: 1 url=listele_genel.php");

					}

carpanali carpanali (13)
10 yıl önce sordu

  • upload işlemini nasıl gerçekleştiriyorsunuz? javascript ile mi yapıyorsunuz? ergin 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Php ile örnek bir PDF dosya yükleme kodu,

<form action="<?php print $PHP_SELF?>" enctype="multipart/form-data" method="post">
   Ad:<br /> <input type="text" DosyaAd="DosyaAd" value="" /><br />
   Dosya:<br /> <input type="file" DosyaAd="belge" value="" /><br />
   <p><input type="submit" DosyaAd="submit" value="Gönder" /></p>
</form>

<?php
   define ("DosyaDeposu","./");
   if (is_uploaded_file($_FILES['belge']['tmp_DosyaAd'])) {

      if ($_FILES['belge']['type'] != "application/pdf") {
         echo "<p>Dosya türü PDF olmalıdır.</p>";
      } else {
         $DosyaAd = $_POST['DosyaAd'];
         $result = move_uploaded_file($_FILES['belge']['tmp_DosyaAd'], DosyaDeposu."/$DosyaAd.pdf");
         if ($result == 1) echo "<p>Dosya yüklendi</p>";
         else echo "<p>Dosya yüklerken bir hata oluştu</p>";
      } #endIF
?>

cemphp cemphp (651)