Visual Studio'da MySQL bağlantısı nasıl oluşturulur?

Visual Studio'ya MySQL nasıl entegre edilir?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Visual Studio'da MySQL bağlantısı oluşturmak için ilk olarak http://www.mysql.com/products/connector/  adresinden ADO.NET Driver for MySQL'i indirin.

    Visual Studio'yu çalıştırın, ardından View menüsünden Server Explorer'ı tıklayın. Server Explorer'ın altından Data Connections'a sağ tıklayıp "Add Connection" seçin.

    Add Connection Context Menu

    Daha sonra üst kısımda bulunan Data Source kısmında Change tıklayıp açılan pencereden MySQL Database seçeneğini seçin. Eğer seçenekler arasında yoksa <Other> seçeneğini seçin.

    Choose Data Source

    Data Provider'da ise .NET Framework Data Provider for MySQL seçin. Tamam tıklayın.

    Server Name, username, password kısımlarını doldurun. Database Name kısmından veritabanınızı seçin veya "Attach a database file" tıklayıp da ekleyebilirsiniz.

    Add Connection Dialog

    Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra "Ok" tıklayıp işlemi bitirin.

    Server Explorer kısmında Data Connections'ın altında eklediğiniz bağlantıyı göreceksiniz.

    New Data Connection

    EceKoc EceKoc (834)