Windows 8 Administrator şifresi nasıl kırılır?

Windows 8 administrator parolasını unuttuysanız ve bilgisayarı açmakta sorun yaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmalısınız. Windows 8 Admin / Administrator şifresi kırma işlemi için ücretsiz bir Windows Change Password yazılımı bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8 parola sıfırlama

    Windows 8 işletim sisteminde kullanıcı parolası nasıl sıfırlanır / kaldırılır?

    Windows 8 işletim sisteminde bir kullanıcının örneğin Administrator parolasını unutursanız, Administrator şifresini sıfırlayarak bilgisayarınızı şifresiz olarak açabilirsiniz. Administrator veya başka kullanıcının parolasını sıfırlamak için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz. Terhicinize göre USB bellek veya CD kullanabilirsiniz.

    İhtiyacınız olanlar:

    1. Windows Change Password / Registry Editor / Boot CD
    2. Tercihe göre boş DVD /CD veya USB bellek

    Windows 8 işletim sisteminde unutulan kullanıcı şifresi (Administrator gibi) nasıl sıfırlanır?

    Windows 8 kullanıcı şifresi kaldırmak için gerekli USB / DVD medyanın hazırlanması

    1. CD / DVD kullanarak şifre sıfırlama yapacaksanız bunu indirin : Windows Change Password / Registry Editor / Boot CD buradan indirin
    2. USB bellekten şifre sıfırlama yapacaksanız bunu indirin : Windows Change Password / Registry Editor / USB  buradan indirin
    3. İşlemleri USB kullanarak yapacaksanız ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır? linkinde anlatıldığı gibi indirdiğiniz ISO uzantılı dosyayı USB belleğe takın.
    4. İşlemleri veya DVD ile yapacaksanız  Iso dosyası nedir? Cd'ye nasıl yazdırılır? linkinde anlatıldığı gibi ISO dosyasını DVD veya CD medyasına yazdırın.

    Windows Change Password ile Windows 8 kullanıcı şifresinin sıfırlanması:

    1. Tercihinize göre bilgisayarı oluturduğunuz DVD veya USB'den açın.
    2. Oluşturduğunuz açılış diski ile bilgisayarı açtığınızda karşınıza Boot: yazan bir ekran gelecektir. Bu ekranda Enter tuşuna basın
    3. Program sabitdiski tarayacak ve yüklü Windows işletim sistemini bulacaktır.
    4. Possible Windows installation founds: Select[1] yazan ekranda Enter tuşuna basın
    5. Pek çok karışık yazının olduğu bir ekran gelecektir. Ekranın en al bölümünde -- More -- yazıyor olmalı. Bu ekranda space yani boşluk tuşuna basın.
    6. Select which part of registry to load… ekranında enter tuşuna basın.
    7. Loaded hives <SAM> What do do? [1] -> ekranında enter tuşuna basın.
    8. Chntpw Edit User Info & Passwords ekranında hangi kullanıcının parolasını sıfırlamak istiyorsanız   o kullanıcıya aid RID değerini yazın.
      Örneğin şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcı Administrator ve RID satırında 01f4 yazıyorsa
      Please enter user number (RID) or 0 to exist:  yazan satıra 01f4 değerini girin.
    9. --- User Edit Menu --- Select:[q] >  ekranında 1'e basın sonrada enter tuşuna basın.
    10. Bir satır alta kayacak yine karşınıza  USER EDIT menüsü gelecektir.
    11. Bu sefer Select: [q] > yazan yere q yazın ve enter tuşuna basın.
    12. Loaded hives: <SAM> yazan ekranda What yo do ? yazan ekrana q tuşuna basın ve enter tuşuna basın
    13. About to write file(s) back! Do it? Ekranında y tuşuna basın ve enter tuşuna basın. Bu işlemden sonra parola sıfırlama işleminiz kaydedilecektir.
    14. *** EDIT COMPLETE *** Yazan ekran geldiğinde parola sıfırlama tamamlanmış olacaktır.
    15. New run? Yazan ekranda n tuşuna ve entera basın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın.  CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak bu işlemi yapabilirsiniz.

    Parola sıfırlama tamamlandı. Seçmiş olduğunuz kullanıcının Windows 8 parolasını sıfırlanmış olmalıdır.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      indirdiğim zip dosyasını iso uzantılı olarak çıkartmıyor bunun için de rufus programı dosyaları görmüyor yardımcı olurmusunuz

      ayarsz ayarsz (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Dosyalar zip uzantılı. Dosyaları 7Zip gibi bir programla açın. İçinden ISO dosyaları çıkacaktır. hakan 8 yıl önce