znoo net nasıl kaldırılır?

Znoo.net Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının giriş ayfasını değiştiren, varsayılan arama motorunu znoo.net olarak değiştiren bir uygulamadır.  Virüs, spyware, malware gibi bir sınıfa ait olmamakla beraber, kullanıcının Chrome, Firefox, Znoo.net  gibi internet tarayıcılarındaki tercihlerini kullanıcıdan habersiz değiştirdiği için istenmeyen bir tarayıcı gaspçısıdır. Znoo.net diğer tarayıcı gaspçıları gibi Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi internet tarayıcılarının başlangıç sayfasını değiştirir.

Znoo.net nasıl kaldırılır? aşağıda Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcıları için anlatılmıştır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Znoo.net Kaldırma

    znoo.net kaldırmak için hangi internet tarayıcınısı kullanıyorsanız ona uygun adımı gerçekleitirmeniz yeterli olacaktır.

    Aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Znoo.net kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Znoo.net kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner Znoo.net istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Znoo.net ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Znoo.net kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı ile  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından Znoo.net temizleme

    Junkware, Znoo.net uzantılarını  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

    Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile  Znoo.net​​ kaldırma işleminde,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki Znoo.net​​ uzantılarını sileceğiz.

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Znoo.net​​ kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Google Chrome Znoo.net Kaldırma:
    Google Chrome kısayol temizleme

    1. İlk olarak masaüstünüzde veya programlar arasında bulunan bulunan Google Chrome kısayoluna sağ tıklayarak özellikleri seçin.
    2. Daha sonra açılan Google Chrome özellikler menüsü altından kısayol sekmesini seçerek, burada bulunan hedef bölümündeki chrome.exe'den sonraki http://www.znoo.net bölümünü silin.

    znoo.net kaldırma chrome

    Firefox  Znoo.net Kaldırma:
    Firefox kısayol temizleme

    1. İlk olarak masaüstünüzde veya programlarda bulunan Firefox kısayoluna sağ tuş ile tıklayarak özellikleri seçin.

    2. Daha sonra açılan özellikler menüsü altından kısayol sekmesini seçerek, burada bulunan hedef bölümündeki  firefox.exe'den sonraki http://www.znoo.net bölümünü silin.

      znoo.net kaldırma firefox

    Internet Explorer Znoo.net Kaldırma:
    Internet Explorer kısayol temizleme

    1. İlk olarak masaüstünüzde veya programlarda bulunan Internet Explorer kısayoluna sağ tıklayarak özellikleri seçin.
    2. Daha sonra açılan özellikler menüsü altında kısayol sekmesini seçerek, burada bulunan hedef bölümündeki iexplore.exe'den sonraki http://www.znoo.net bölümünü silin.

    znoo.net kaldırma internet explorer

    Kayıt Defterinden Znoo.net kaldırma

    1. Windows (üzerinde windows işareti olan tuş + R tuşlarına basın veya Başlat'tan Çalıştıra gelin.
    2. Regedit yazın enter tuşuna basın
    3. Sol Taraftaki ağaç yapısından Bilgisayarı seçin.
    4. Düzen menüsünden Bul seçin.
    5. Arama bölümüne znoo.net yazın ve  bulduğunuz tüm değerleri iki kere tıklayarak açılan düzenleme ekranına google.com.tr gibi bildiğiniz bir arama moturunu girin.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra znoo.net kaldırma işlemi tamamlanmış olacaktır.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    1. MalwareBytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://znoo.net istenmeyen tarayıcı gaspçısı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook'ta takip ederek bize destek olabilirsiniz:

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    Aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çok  çok   teşekkür   ediyorum    çok   faydalandım   sayenizde   kurtuldu    şu   znoo.net    balasından   Allah   razı   olsun  ....
      Emeğinize    sağlık  ... Başarılar    iyi    çalışmalar ....

      mat7 mat7 (341)
      9 yıl önce cevaplandı

        hepsini denedim hiç biri olmadı..

        met452 met452 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          burada yazan her şeyi yapmama rağmen znoonet ve portalsepetinden kurtulamıyorum. işin kötüsü bu lanet şeyi eşyalarına çok özen gösteren teyzemin bilgisayarına musallat ettim. lütfen yardım edin yarına temizlemem lazım bu pis şeyden :(

          ecesen ecesen (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            znoo net i kaldırdım teşekkür ederim abi

            55pro 55pro (1)