%100 Bellek Kullanımı

mutecessis (216) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımda 16 gb ram var

Bazen oyun oynarken (gta 5,cs go)  Bilgisayarınızdaki bellek azaldı hatası alıyorum(resim benim pc nin ekran alıntısıdeğil ama aldığım hata aynısı) http://ademocut.com/wp-content/uploads/2014/05/bilgisayarınızda-Bellek-Azaldı-Hatası.jpg

Görev yöneticisinden bellek kısmına baktığımda %40 kadarı kullanılıyor

fakat 0 diski(C: D:) %96 larda geziyor Hatta bazen bilgisayar boştayken bile % 100 görünüyor  sebebi nedir? (resim) http://prnt.sc/esccr0

mutecessis 7 yıl önce

Soruyu 1 hafta önce sormuştum cevaplarınızı bekliyorum @temmuz @murat @candan @alattin @ismailsarp

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Üç sene önce açılan benzer konularda (iki ayrı konu) (@murat cevabi mesajlar yazmış. Faydası olabilir:

Bellek azaldı hatası (tıkla)

Bellek Azaldı Uyarısı (tıkla)

%100 Disk kullanımı konulu bir mesajada @hakan cevabi mesajı var:

100% Disk Kullanım Sorunu (tıkla)

%100 Disk kullanımı problemleri ile alakalı olarak sitede açılmış daha bir çok konu var:

Site içi arama motorunda "%100 Disk kullanımı" arama sonuçları (tıkla)

Benden özel bir cevap bekliyorsan bu problemlerle çok nadir karşılaşırım ve bunlarıda genel sistem bakımları ile aşarım (Şüphelendiğim dosyaları kaldırmak dahildir bunlara).

nvidiagtx (690) 7 yıl önce cevapladı

Merhabalar bu hata arka planda çalışan gereksiz programlar yapar mesela bir program %60 bellek kullanıyorsa bilgisayar ağırlaşır ve programları açmamaya başlar seinn yapacağın işlem

Başlat >ÇALIŞTIR> MsConfig Yazıp başlarken açılan programları kapat ve bilgisayara reset at

Eğer yine Aynı hata devam ediyorsa Advanced System care yi indir o daha kaliteli bir program

birde sıkıntı şurda bazı sistemler işlemci falan yetmediği için bilgisayar daha hızlı çalışır ve daha çok Ram Yer O yüzden Bilgisayarın ramı   düşük ise xp yüksek ise windows 7 8 kullan  işlemcini flan temizle hava tut flan gibi işlemler yap derim Birde Bilgisayarının işlemcisinin tozuna bak işlemci çok sıkıntı gibi

Bu programlarlada bu sorun gidirelebilir

ComboFix

ADVanced

CCLeaner

TEŞEKKÜRLER

@NvidiaGTX