12 Temmuz 2018 internet yavaş sorunu

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Bugün internetim çok yavaş. Program indireceğim 30kb/sn ile indiriyor. Bu yavaşlık neden var? Yani bi sebebi var mı yavaşlığın? Veya nasıl hızlandırabilirim?

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Biraz önce bendede benzer problem vardı, sürücüye geri dönerek düzelttim (WiFi sürücüsünden geri dönüyorsun. Düğmesi Sürücü özellikleri penceresinde).

Bende işe yaradı. Eski hızıma geri dönebildim (34 megabit). Sende bir dene istersen, işe yarayabilir (Not: Hız testini turktelekomdan yaparsın. En doğru sonucu o verir.)

Birde kablo ile bağlanarak dene. Kablolu bağlantı ilede sonuç değişmiyorsa problem ISS kaynaklı demektir..hiç uğraşma, bir süre bekle. Kablolu bağlantıda hız normal hale gelirse WiFi sürücünün durumunu kontrol eder ve onun üzerinde denemeler yaparsın (Önceki sürücüye geri dönmek, devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmek vd).

Edit:

Problem yeniden başgösterdi. Anlaşılan genel bir problem. Şu anda türktelekom hız testi dahi yapılamıyor, hata mesajı veriyor.

Edit:

Evet, düzelmiş gibi görülüyor @toprak @farurhenho @alattin

toprak34 5 yıl önce

@temmuz Şuan bende bir problem bulunmuyor, geçti galiba.

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Genel bir sorun olabilir. Bende de zaman zaman asiri yavaslama oluyor. Konum istanbul.

temmuz 5 yıl önce

Evet, dediğin gibi.. Zira bende problem tekrarlandı ve hala sürmekte..

alattin 5 yıl önce

@temmuz bende de normal suan

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Konum Hatay. Bende herhangi bir internet yavaşlama problemi şuan için yok gibi.