16 GB'lık flash bellek önerileri

nvidiagtx (690) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar 16 GB USB, Yazma hızı yüksek olan USB lazım ucuzda olsun, 15 GB dosya aktarımı yapacagım

temmuz 6 yıl önce

Depolama aygıtlarında kapasitesi değerlendirilirken sadece ürünün pazarlanması bilgilerinde yer alan kapasiteye bakılmaz. Esas olan PC'lerde USB portlarında takılı oldukları halde okunan değerleridir ve 16 GB belleklerin USB portlarında takılı halde okunan kapasiteleri 14,9 GB'tı geçmez ve bu belleğin gerçek depolama kapasitesidir. Bunları 15 GB dosyası aktarımı yapacağını belirttiğin için yazıyorum. Yani 16 GB USB bellek 15 GB veriyi tam olarak alamayabilir (Bu halde aktarılması gereken dosyalar önceden sıkıştırılarak, boyutları azaltılabilir, belleğin kapasitesine uygun hale getirilmesine çalışılır).

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Herhangi bir USB 3.0 standartlı flash bellek olabilir.

USB 3.0 standardında bir depolama aygıtında bu özellikten tam olarak faydalanabilmek için üzerinde kullanılacak PC'ninde USB 3.0 desteği olması gerekir. Yoksa flash bellek 3.0 özellikli olsa dahi ancak 2.0 standardına uygun veri transiferi olabilir, buda yavaş hız demek olur.

USB 3.0 özellikli flash bellekler haliyle 2.0 özelliklere göre daha fiyatlı olur.

n11 16 GB USB 3.0 flash bellekler (tıkla)

n11 16 GB USB 2.0 flash bellekler (tıkla)

nvidiagtx 6 yıl önce

bilgişsayarımın USB 3.0 veya 2.0 oldugunu nerden öğrenebilirim anakarttanmı ;?

temmuz 6 yıl önce

Anakart özelliklerinden öğrenebilirsin. Markalı bir PC kullanıyorsan marka / model bilgilerine bakarak öğrenebilirsin. Birde USB portlarının içine bakarak anlayabilirsin ama bu kesin bilgi olmaz (Genellikle port içindeki plastik parçanın rengi 3.0'da mavi, 2.0'da ise siyah olur). Yada Aida64 gibi bir program ile PC'nin desteklediği USB standarlarını görebilirsin @nvidiagtx

temmuz 6 yıl önce

Ayrıca Aygıt Yöneticisinde "Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri" sekmesi altındada bu bilgiyi görebilirsin @nvidiagtx