30 elemanlı bir dizi tanımlayın bu diziye 0-1000 arası rastgele sayılar atayın. Ardından sayıların toplamını bulan programı yazınız?

acemi (-6) 10 yıl önce sordu

30 elemanlı bir dizi tanımlayın bu diziye 0-1000 arası rastgele sayılar atayın. Ardından sayıların toplamını bulan programı yazınız?

alattin 10 yıl önce

lütfen daha fazla bilgi veriniz. örneğin hangi programlama dili ile yazılacak?

Toplam 1 cevap

fahrettin (11) 10 yıl önce cevapladı

int[] Dizi = new int[30];
            Random rdn = new Random();
            int Toplam =0;
            string DiziSayilari = "";

            for (int i = 0; i > Dizi.Length; i++)
            {
                Dizi[i] = rdn.Next(0, 1000);
                DiziSayilari += Dizi[i].ToString() +" | ";
                Toplam += Dizi[i];
            }

istersen 2. bir for açıp DiziSayilari ve Toplm işlemlerini onda yapabilirsin.