32 bit işletim sisteminden 64 bit işletim sistemine neden geçildi?

tevfikasci (1) 9 yıl önce sordu

32 bit işletim sisteminden 64 bit işletim sistemine neden geçildi?

32 bit işletim sistemi ile 64 bit işlemi arasındaki fark nedir?

Toplam 3 cevap

ahmetsamil (268) 9 yıl önce cevapladı

64 Bit sürüm 32 bit sürümden daha kalitelidir de.Ben dediğini anlayamadım?

Bilgisayarın 32 bit iken 64 bit mi oldu?

tevfikasci (1) 9 yıl önce cevapladı

34 bit ile 64 bit arasındaki fark soruyorum ödev için....

blackheaven (728) 9 yıl önce cevapladı

Yeni nesil bilgisayarlar 4 gb ramdan daha fazladır . 32 bit işletim sistemı 4 gb ram e kadar tanır ve destekler . 64 bit işletim sistemi ise 4gb ve daha fazla ram destekleme kapasitesine sahiptir . en önemli bilgilerden biri bence budur .