3389 (RDP) portunu nasıl kapatabilirim?

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

SamSam adında yeni bir fidye yazılımı çıkmış ve bu yazılımdan korunmak için 3389 (RDP) portunu kapatmak gerekiyormuş. 3389 (RDP)  portunu nasıl kapatabilirim?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

3389 Uzak Masaüstü Bağlantı Portu Değiştirme - videolu anlatım (tıkla)

Not: Regedit'te değişiklikte gerektireceğinden bu ayarları yapmadan önce bir Sistem Geri Yükleme noktası oluştumakta fayda olur. Zira regedit (kayıt defteri) değişiklikleri ciddi ve hassas hususlardır; bir aksilk halinde sistemi geri almak gerekebilir.