4GB RAM 3,87GB olarak görünüyor.Sebebi ne olabilir?

arjin123 (3) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımın RAM'i 4GB Fakat  kullanılabilir ram 3,87GB olarak görünüyor.Sebebi ne olabilir?

temmuz 7 yıl önce

Başlığıda, yazım boyutlarınıda değiştirmişsin. Güzel olmuş :)

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Eksik olarak belirttiğin 0.13 Gb değer eğer sistemde onboard ekran kartı varsa onun kullanımına ayrılmış olabilir. Böyle bir hal yoksada yine sistem bu küçük değeri başka bir kullanıma ayırmış olmalıdır. Ayrıca zaten bu çok küçük bir kapasite değeridir; hemen hiçbir önemi vede etkisi olmaz.