4GB ram'li bilgisayara Windows 11 kurmak ne kadar mantıklı?

alivecan (337) 2 yıl önce sordu

4 GB RAM ve Intel 8. nesil işlemci ile Windows 11'e yükseltirsem düşük performans ve donma (kasma) sorunları yaşarmıyım?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Çok mantıklı değil. En az 8 GB ram olsa çok daha iyi olurdu. İşlemci ve RAM kadar önemli diğer faktörde sabitdiskin. Diskin SSD mi yoksa HDD mi?

SSD diskin varsa 4 GB üzerine Windows 11 yükleyebilirsin. Fakat hem HDD hem 4GB bellek ile Windows 11 kullanmak eziyetli olabilir. Takılmalar donmalar olabilir. İstediğn şekilde rahat çalışamayabilirsin.