5000 TL bütçe ile oyuncu bilgisayarı

newabadit (5) 3 yıl önce sordu

Merhaba, 5000 TL bütçe ile optimum düzeyde oyuncu bilgisayarı almak için ne önerirsiniz?

(Monitör dahil her şey sıfırdan)

Teşekkürler

darkcrak 3 yıl önce

Ne tür oyunlar oynayacan?

newabadit 3 yıl önce

Yani tür değil de optümal düzeyde olması daha önemli bence

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

1. Sistem :
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-value-a32-rx580pl-ryzen-5-1600-8-gb-240gb-ssd-rx580-pmu420281

Bu sistemi aşağıdaki seçenekler ile özelleştirerek satın alabilirsiniz.

  • SSD'yi ellemiyoruz, ortalama bir disk.
  • 1 TB Ayriyetten HDD takmamız gerek çünkü, oyunların obyutları iyice arttı.
  • Anakartı B450M S2H Seçiyoruz.
  • Kasayı Ranker Cygnus seçiyoruz, biraz daha fazla hava alacak yeri var ve fan sayısı fazla.
  • Güç kaynağını Sharkoon SHP650'yi seçiyoruz.
  • Monitörü ellemiyoruz.

Toplamda 5461 TL.

2. Bilgisayar. https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/amd-ryzen-5-2600-3-4ghz-rx570-4gb-8gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Bu bilgisayarı hiçbir seçeneğiyle değiştirmeden alabilirsin, üstüne 1000 TL ekleyerek monitör alabilirsin.

newabadit 3 yıl önce

Çok teşekkür ederim. Ekran kartları çok tanıdık gelmedi nvidia olmaları daha güvenilir değil midir? Bir de bu bilgisayarlar ile ne kadar iyi performans alınabilir sizce

hydra 3 yıl önce

AMD'de iyi ekran kartları yapıyor, ekran kartının AMD olması, güvenilir olmaması değildir, AMD sadece yazılım konusunda biraz sıkıntılı onun dışında performanslı ekran kartları üretiyorlar.

newabadit 3 yıl önce

Anladım sağ olun. Peki ne kadar iyi performans alabilirim?

hydra 3 yıl önce

İnternetten performans testlerine bakabilirsin, hangi oyunları oynayacaksın ?

newabadit 3 yıl önce

Yeni çıkan steam gibi oyunlarda nasıl olur? Mesela cs GO da fps düzeyi yaklaşık ne kadar olur?

newabadit 3 yıl önce

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-5/ bir de şu notebookla eş değer mi masaüstü olarak

hydra 3 yıl önce

Laptop ile masaüstü karşılaştırması yapılamaz. Laptopta ki ekran kartı ile bilgisayarda ki ekran kartı aynı olsa bile, mobil ekran nkartı olduğu için laptoptaki GPU daha az performans sunacaktır. CS:GO rekabetçi tabanlı bir oyun, benn CS:GO'yu oynarken sistemimin iyi olmasına rağmen ayarları en düşüğe alıyorum. Bu bilgisyar seni CS:GO'da üzmez.

hydra 3 yıl önce

Ayrıca stokta yok monster, ne zaman geleceği belli değil. Tayvan dan getirttiriyorlar muhtemelen 3 ay sonra stokta olabilir bence.

newabadit 3 yıl önce

Çok teşekkür ederim, bildirimler yeni düştü

hydra 3 yıl önce

Rica ederim.