64 bit olan bilgisayarimda SYSwow64 Yok?

katil213 (30) 6 yıl önce sordu

Herkese merhaba arkadaşlar bugun sizlere çok garip birşey soracagım arkaadaşlar benim pc 64 -bit ama

system32 de syswow64'müydü onu bulamadim çünkü yokmuş arkadaşlar bişey olurmu internetten indireyimmi?

Format Atınca birşey falan olurmu?!

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

1- İşlemcinin x64 tabanlı olması bir sistemin 64 Bit yapılı olması için yeterli olmaz. Ayrıca 64 Bit işletim sistemi yüklü olmalıdır. Bunun bu şekilde olup olmadığına sistem özelliklerinden bakılabilir.

2- SysWow64 klasörü System32 klasörünün içinde değil, doğrudan Windows klasörü altındadır.

3- Format atınca işletim sistemi ve disk bölümündeki herşey silinir, işletim sistemini yeniden yüklemek gerekir.

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

@temmuz belirtmiş bilgisayarında Windows 64 bit işletim sistemi yüklü değilse senin donanımın 64 bit olsa bile 32 bit çalışıyorsun demektir.

İnternetten klasör indirerek 64 bit özelliklerine sahip olamazsın. Çözüm: Format atılacak ve 64 Bit Windows yüklenecek. Bu işlemden sonra 64 bit klasörlerine sahip olursun.

katil213 6 yıl önce

abi düzeldi : )

murat 6 yıl önce

@katil213 düzelen ne anlamadım?