6gb ram taktırdım bilgisyara ama baktığımda 2 gb ram olarak haala gözüküyor nasıl düzltebilirim ne yapmam lazım bunun için

yusufdogan44 (1) 2 yıl önce sordu

Bilgisayarın rami ikiydi 6 gb ram taktırdım ama haala 2 gb ram olarak gözüküyor

Toplam 2 cevap

ahmetakturk (31) 2 yıl önce cevapladı

İşletim sistemi W7 32bit olduğundan dolayı yapabilir. Eğer imkanın varsa hızlıca Win7 veya Win10 64bit işletim sistemi atarsan sorunun çözülebileceği kanısındayım.
İkinci bir ihtimal Ram Arızalı olma ihtimali. (2gb Ram çıkar Sadece yeni aldığım rami takıp cihazı açmayı dene görüntü alırsan dediğim gibi işletim sistemini revize etmen yeterli olacaktır. )

hydra (3802) 2 yıl önce cevapladı

Laptop mu, masaüstü mü? Anakart modeli nedir? GPU-Z indirip Memory ve SPD kısmının ekran görüntüsünü atar mısın?