7,94 GB Kullanılabilir RAM Sorunu

ismail1452 (1) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarımda Kingston 8 GB DDR4 2133Mhz tek girişli RAM var Bilgisayarım>Özellikler bölümünde yüklü bellek 8 GB yazıyor fakat sistem özelliklerini öğrenmek için iki tane popüler program indirdim ve onlar kullanılabilir RAM 7,94 GB diyor ayrıca verimlilik izleyicisi de 7,94 GB diyor ne yapmalıyım?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Birincisi o kadar birşey eksik görülmesi performansta neredeyse hiç bir olumsuz fark yaratmaz, ikinciside o eksik görülen değer herhalde önboard (paylaşımlı) ekran kartnının kullanımına atanmış olmaldır ve bu yüzden sistem RAM değerin biraz düşüktür. Yani nema problem.. Rahat olmalı, kafaya takmamalısın.

ismail1452 6 yıl önce

ayrıca 2133Mhz hızla çalışmıyor 1000lerde çalışıyor

temmuz 6 yıl önce

2133 kodlu RAM 1067 Mhz hız ile çalışır ve bu normaldir @ismail1452

ismail1452 6 yıl önce

niye o zaman 2133 demişler ://

temmuz 6 yıl önce

Bu linki incele, anlarsın: https://uzmanim.net/soru/ramlarim-kac-mhz-1333-mu-yoksa-667-mhz-mi/69946#a69946 @ismail1452