800mhz Ram 1060mhz anakart destekli anakartta çalışır mı?

malgibiolan (307) 6 yıl önce sordu

800 mhz 2 adet ramım kargoda. Pc anakart 1060 mhz kaldırıyor. Webtekno videosunda diyor ki mhz yi 2ye çarpmalıyız diyor o zaman benimki 1600 mhz oluyor anakart kaldırır mı veya öyle bişey var mı?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Anakartınız en fazla kaç MHz destekliyorsa alacağınız RAM'ler o hızda çalışır. Yani herhangi bir sıkıntı olmaz merak etmeyin.

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

Anakartın referans kitabında anakart hangi tür RAM destekliyor, hangi frekanslar uyumlu yazar. Öyl ikiyle, üçle çarpın gibi matematiksel işlere gerek yoktur.

Anakart marka / model belirtseydin sana hangi frekans ve türde ram kullanabilirsin yazardık.