Acer Nitro 5 AN-515-44-R99Q laptopunun kendi içerisinde olan raminin aynısını nerden alabilirim?

adils (136) 3 yıl önce sordu

Selam ,ben laptopumu 16 gb ram yapmak istiyorum ama aynı marka ramı bulamıyorum.Yardım edermisiniz?

Toplam 2 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Markası nedir RAM'in?

adils 3 yıl önce

ramin markasını gösteren makale varmı ?

adils 3 yıl önce

Crucial 8GB DDR4-3200 SODIMM buyurun

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Acer sayfasında Model Name: AN515-44-R99Q için DDR4 SDRAM yazıyor. Sanırım üzerinde de şuan 8GB ram var. Üzerinde 2 ram slotu varmış. Öncelikle laptop'u açmalı ve 2 Ram solutu da dolumu kontrol etmelisin.

4 + 4 olarak iki ram slotu da dolu olabilir. Şanslıysan 8GB tek bir ram vardır yanına bir 8GB daha takarsın.  Ram yükselteceksen önce laptopu açmanda fayda var. RAM'in fotosunu yollarsan ya da üzerinde yazanları daha iyi olur. Hatta Ram üzerinde yazanlar ile Google'da doprudan ihtiyacın olan Rami bulabilirsin.

Bilgisayarındaki ram'in marka modelini görmek için:

  1. Buradan Aida64 indir ve yükle: https://www.aida64.com/
  2. Daha sonra Aida64 uygulamasını çalıştır.
  3. Aşağıdaki resimdeki gibi bilgisayarındaki ram marka ve modelini göreceksin:

adils 3 yıl önce

2 ram slotu var ve 1 i dolu

adils 3 yıl önce

Ben bilgisayarı açamam çünki içini yanlışlıkla harap ede bilirim

hakan 3 yıl önce

@adils senin için program ekledim. Onunla bak.

adils 3 yıl önce

Hocam markayı buldum kutusundan Crucial 8GB DDR4-3200 SODIMM

hakan 3 yıl önce

@adils o zaman soru kalmadı