Açılan Pencerenin Boyutunu Nasıl sabitleyebilirim?

gorkemkazak (36) 7 yıl önce sordu

Açılan Pencerenin Boyutunu Nasıl sabitleyebilirim?
Bir pencereyi açtığımda hep aynı şekilde açılmasını istiyorum.
Mesela birisinin boyutu küçük diğerinin boyutunun büyük olmasını istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

açmak istediğiniz dosyanın  mause keanrına götürün istediğiniz boyuta getirin her açılışta  o şekilde açılır

örnek olarak txt dosyası hangi boyutta ayarladı iseniz bütün txt dosyaları o boyutta açılır

başka bir örnek resim düzenleyicisi  ile hangi boyutta ayarladıysanız artık bütün resim düzenleyicisi ayarladığınız boyutta açılır

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Bir pencereyi daha önce hangi boyutta kapattıysan sonraki açılışta yine aynı boyutlarda (önceki kapatılırken olduğu boyutta) açılır.  Ta ki bu o pencerenin boyutunu yeniden değiştirene kadar böyle devam eder.