Adobe Photoshop dilini İngilizce yapmak

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Photoshop'un dilini Türkçe yerine İngilizce yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Toplam 1 cevap

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

Photoshop'un dilini ingilizce yapmak

  1. Photoshop'u açın
  2. Düzen > Tercihler > Genel seçeneğini seçin
  3. Arabirim'e tıklayın ve alttaki Metin kısmından dili İngilizce yapın.

Eğer metin kısmında İngilizce yok ise çözüm 2'de ki adımları uygulayın.

Photoshop'un dilini ingilizce yapmak (Çözüm 2)

  1. Photoshop'un kurulu olduğu dizini (dosya yolunu) bulun. Photoshop'un kapalı olduğundan emin olun.
  2. Bu dosya yoluna (veya photoshop nereye kuruluysa) gidin.

    C:\ProgramFiles\Adobe\AdobePhotoshopCS6\Locales\tr_TR\SupportFiles

    C:\ProgramFiles\Adobe\AdobePhotoshopCS6\(64 Bit)\Locales\tr_TR\SupportFiles

  3.  İlk dosya (AdobePhotoshopCS6) 'ya girin.
  4. Locales klasörüne girdikten sonra tr_TR klasörüne girin. Ve sonra SupportFiles'a girin.
  5. "tw10428.dat" isimli dosyaya sağ tıklayıp yeniden adlandır diyin. ".dat"ı silip .bak yazın.
  6. Aynı işlemleri 2. dosyaya'da uygulayın.