Adoptopenjdk nedir?

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Bilgisayarımda programlarda, yüklü programlar arasında Adoptopenjdk diye bir şey gördüm. Adoptopenjdk nedir? Adoptopenjdk virüs mü? Adoptopenjdk uygulamasını kaldırsam sorun olur mu?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

OpenJDK (Open Java Development Kit) Ücretsiz ve açık kaynaklı Java Geliştirme Kiti. Adoptopenjdk 'da anladığım kadarı ile IBM firması tarafından desteklenen, geliştirilen ve OpenJDK kullanan bir çatı.

Adoptopenjdk virüs ya da zararlı yazılım değil. Yüklü olan uygulamlarından birisi Adoptopenjdk kullanıyor demektir. Adoptopenjdk uygulamasını kaldırman bu uygulamanın çalışmasını engelleyebilir.   Adoptopenjdk kalmaya devam etsin.