Adsl modem açık fakat wi-fi ışığı yanmıyor

murat (12492) 5 yıl önce sordu

Adsl modem açık internete bağlı görünüyor ama telefon wi-fi ye bağlanmıyor. Yine modem üzerinde wi-fi ışığı yanmıyor.

Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Modem üzerinde kablosuz ışığı yanmıyor sorununun çözümü nedir?

Adsl modemler üzerinde çeşitli gösterge ledleri bulunur. Bunlardan biri de wi-fi yani kablosuz ağın kapalı ya da açık olduğunu gösteren wi-fi ledidir. Kablosuz ağ açık durumdayda modem üzerindeki wi-fi ışığı yeşil olarak yanar.

Adsl modem üzerinde wi-fi yani kablosuz ışığı yanmıyorsa bunun bir kaç sebebi olabilir.

İlk olarak wi-fi özelliğini modemin arkasında bulunan düğmeden kapatmış olabilirsiniz. Bazı modemler wi-fi özelliğini düğme ile kapatabilmenize imkan verir. Özellikle TP Link marka adsl modemlerde wi-fi açma kapatma için modemin arkasında bir düğme bulunur

Yukarıdaki resimde WI-FI ON / OFF ile gösterilen düğme kablosuz ağı kapatır ve açar.

Eğer modem üzerinde wi-fi ışığı yanmıyor ve siz de kablosuz ağa bağlanamıyorsanız öncelikle bunu kontrol edin.

Diğer sorunun kaynağı wi-fi özelliği modem kurulum ekranından, yönetim ekranından tamamen kapatılmış olabilir. Bu durumda 192.168.2.1 gibi olan modem arayüz adresini tarayıcı satırına yazmalı, modem arayüzünde kablosuz - wi-fi bölümünü bulmalı ve kablosuz ağı açık duruma getirmelisiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen modem üzerinde kablosuz ışığı yanmıyorsa o zaman modemi yukarıdaki resimde görünen reset botunu ile resetlemelisiniz.