ADSL ve Yalın ADSL arasındaki fark nedir ?

combine (9) 6 yıl önce sordu

ADSL ve Yalın ADSL arasındaki fark nedir?

Hangsi daha güçlü ve hızlı internet verir ?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

ADSL İnternet tekniği ve hizmetleri bir sabit telefon tesisatına ihtiyaç duyar. Zira internet sinyallerinin ulaştırılmasında telefon hatlarından faydalanılır. Ama ADSL yalın olursa mekanda bir sabit telefon bulunmasına gerek olmaz. Sabit telefon olmadan o mekanda internet hizmet sağlanır.

Aradaki fark budur. Yoksa aralarında güçlü, hızlı gibi farklar olmaz.

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Hız açısından Adsl ve Yalın ADSL arasında hiç bir fark yoktur. Her ikisi de sonuç olarak ADSL teknolojisi.

Yalın internet Türk Telekomun çıkardığı bir kavram ve tek farkı hizmet olarak sadece ADSL yani internet hizmeti vermesidir.