ADWCleaner bilgisayarıma reklam yazılımı bulaşmasını engeller mi?

ergun34 (1) 7 yıl önce sordu

ADWCleaner Reklam virüsü ve  istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taratılması ile temizlik yapıyor.  peki bu ileride yine çıkmasını engeller mi?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Engellemez ve zaten AdwCleaner sistem gerisinde çalışarak real time (gerçek zamanlı) koruma yapabilen bir program değildir. Real time sistem koruması ve sisteme yapılabilecek uzaktan saldırılar/müdahaleler için asıl olarak antivirus programlarına ihtiyaç olur. AdwCleaner programı ihtiyaç hallerinde seninde belirrtiğin reklam yazılımları ile bazı eklentilerin tespit edimesi ve kaldırılması fonksiyonlarını sağlar. Haliyle böylelikle sistem bunlardan temizlenmiş olur ve bunların etkilerinden zarar görmez hale gelir. Artık bunların kendiliğinden yeniden belirmesi ve sisteme zarar vermesi söz konusu olmaz ama süreç içerisinde bu ve benzeri zararlılar çeşitli şekillerde sisteme yeniden bulaşırlar. Bu sebeplede gerek AdwCleaner programı ve gerekse benzeri zararlılara karşı programlarla zaman zaman (daha çokta şüpheli hallerde) sistem taraması yapmakta fayda olur.